poniedziałek, 28 grudnia 2015

Dziewczyna z pociągu - światowy fenomen!

Literatura brytyjska ostatnich lat znana jest przede wszystkim z niespecjalnie wymagających intelektualnie książek dla dzieci z serii o Harrym Potterze. To one robią największą furorę na świecie i przez to cała reszta schodzi na drugi plan z wielka stratą dla czytelników. Najważniejszą z książek siłą rzeczy drugiego szeregu jest właśnie „Dziewczyna z pociągu”, czyli powieść Pauli Hawkins przeznaczona zdecydowanie dla osób dorosłych.

Jest to thriller określany przez niektórych recenzentów trocheja wyrost jako pozycja zawierająca elementy horroru. Wszystko zaczyna się tutaj bardzo niewinnie. Poznajemy Rachel, wciąż młodą dziewczynę, która codziennie rano odbywa ten sam rytuał w drodze do pracy. Jego główną częścią jest dojazd pociągiem zatrzymującym się za każdym razem na krótki postój w tym samym miejscu trasy, zaraz obok osiedla domków jednorodzinnych. Wpatrzona w z pozoru idealne życie rezydentów osiedla Rachel wyobraża sobie, że jest jednym z nich i że razem z nimi wiedzie sielskie życie. Wkrótce zaczyna ich traktować niemal jak przyjaciół znanych głównie z widzenia. Pewnego ranka, prosto przed jej oczami, dochodzi do zbrodni. Czy Rachel chce tego czy nie, zostaje brutalnie wciągnięta w życie tej małej wspólnoty.

Książka, choć długo się rozkręca - z czasem wciąga coraz bardziej. Jest mroczna, przerażająca i jednocześnie fascynująca, że nie można się oderwać!

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Konfrontacja z wilkiem

Wilki są elementem naszej kultury praktycznie od zawsze. Są to najczęściej występujące na naszej szerokości geograficznej drapieżniki i nawet dzisiaj, w XXI wieku, ich obecność nie jest niczym nadzwyczajnym, choć rzadziej występującym zjawiskiem. Oczywiście trzymają się z dala od większych siedzib ludzkich, ale cały czas nie brakuje miejsc, gdzie jest ich sporo. Najczęściej powodują niestety problemy, co jest po części elementem ich natury, ale w dużej mierze za wszelkie niepokoje należy winić człowieka. Nasze rozumienie wilków jest bowiem dalece niedoskonałe i jest to najdelikatniejsze ujęcie stosunków na linii wilk-człowiek. Najczęściej nie wiemy o sobie po prostu nic w miejsce prawdziwej wiedzy pojawiają się niepoparte zupełnie niczym przekonania, przesądy i zgadywanki.

Adam Wajrak ponad 20 lat temu zamieszkał w Puszczy Białowieskiej, miejscu występowania wilków w środowisku całkowicie dla nich naturalnym. Przez cały ten czas obserwował ich zachowania, ich normalne życie i zwyczaje, a także spotkania pomiędzy nimi i człowiekiem. Sam też wielokrotnie stawał z nimi oko w oko, a nawet zdarzyło mu się poczuć ostre zęby wilka na własnej skórze. Książka jest opowieścią o jego eksploracji i o naszym trudnym sąsiedztwie.Warto ją poznać!

wtorek, 24 listopada 2015

Girl online w trasie! Hit!

Zoe Sugg to dwudziestoparoletnia vlogerka i blogerka, która specjalizowała się w temacie mody ale zdecydowała się pójść również w nieco innym kierunku i przygotowała książkę Gril Online, która opowiada historię młodej dziewczyny oraz jej chłopaka, który jest gwiazdą muzyki. Teraz do ręki dostajemy drugą cześć tej książki Gril Online. W trasie.

 Jest to jakby kontynuacja wcześniej przygotowywanych przez autorkę przygód. Można oczekiwać, że książka ma trafić na ten sam grunt co wcześniej, a więc do młodych czytelników, którzy starają się sięgać po książki opowiadające o ludziach w podobnym wieku. Jeśli chodzi o Gril Online. W trasie, to nowa książka, która kontynuuje wątek Penny, która jest główną bohaterką i ma ze swoim chłopakiem wyjechać w trasę koncertową. Z jednej strony cieszy się z tego ponieważ spędzi z nim więcej czasu, z drugiej ma obawy czy takie życie w trasie będzie jej odpowiadać. Już przed wyjazdem wie, że będzie tęsknić, za tymi którzy są jej bliscy a także za swoim blogiem Gril Online, którego prowadzenie daje jej wiele satysfakcji.

 Dla młodych sama książka jest naprawdę dobrą propozycją. Napisana ciekawym językiem, powinna dawać wiele satysfakcji w trakcie czytania w związku z tym spokojnie można ją polecać. Natomiast co do jej oceny to każdy musi sam przeczytać i ocenić jak odpowiada mu styl młodej autorki.

środa, 11 listopada 2015

Zasmakuj szczęścia

Nowa książka przygotowana przez Agnieszkę Maciąg stała się hitem nim jeszcze pojawiła się w sprzedaży. Pojawiały się nawet pewne problemy z jej dostępnością, ponieważ konieczny stał się szybko dodruk nakładu. Książka Smak Szczęścia czyli o dietach, pielęgnacji urody w zgodzie z naturą i szukaniu piękna w sobie to naprawdę doskonały tytuł dla każdego niezależnie od wieku czy płci. Autorka przygotowała w tej książce serię interesujących porad, dzięki którym ma się zmienić życie przeciętnego człowieka. A co wydaje się być najważniejsze to fakt, że Agnieszka Maciąg opisuje w tej książce swoją prawdziwą historię i to będzie najważniejsze.

 Czytając tą pozycję możemy być pewni, że to wszystko o czym mówi zostało sprawdzone i rzeczywiście również możemy oczekiwać, że  w naszym przypadku także będzie to przynosiło należyty efekt. Książka podaje porady dietetyczne jak i też serię ćwiczeń, dzięki którym będzie można doprowadzić do oczyszczenia organizmu i zlikwidowania niekorzystnych dla naszego zdrowia napięć.

Warto po tą pozycję sięgnąć i cieszyć się tym, że dzięki pomocy autorki będzie można zmienić również swoje życie, a na tym właśnie powinno nam zależeć, by po prostu poczuć się lepiej i cieszyć się w końcu lepszym zdrowiem.

piątek, 23 października 2015

Pitbull znów na tropie - złe psy

„Złe psy. Po ciemnej stronie mocy” to najnowsza pozycja książkowa Patryka Vegi, znanego dotychczas szerszej publiczności z realizacji filmów „Pitbull” oraz „Służby specjalne”, a także kryminalnych seriali telewizyjnych „Twarzą w twarz” i „Pierwszy milion”. Tym razem mamy okazję poznać ukryte tajemnice polskiej policji, które pozwalają spojrzeć zupełnie inaczej na ten niebezpieczny zawód.

Książka przyjmuje formę wywiadu autora ze znanymi mu policjantami. Opowiadają oni między innymi o przestępstwach dokonywanych przez funkcjonariuszy, kradzieżach, prostytucji, uzależnieniu od narkotyków i alkoholu. Nakreślony obraz nie jest jednak skrajnie negatywny, gdyż książka ukazuje również historie policjantów, którzy do końca rzetelnie i z sercem wykonywali swoje obowiązki. Tym samym udało się autorowi obalić wiele nieprawdziwych stereotypów.

Patryk Vega częstuje czytelnika przekazem do bólu szczerym i realistycznym, a momentami nawet brutalnym. Jednocześnie język książki cechuje się nadzwyczajną prostotą, dlatego czyta się ją lekko, szybko i przyjemnie. Jest ona zatem niewątpliwie ciekawą propozycją na długie jesienno-zimowe wieczory. Każdy komu wydawało się, że policjantem może zostać każdy, po zapoznaniu się z treścią najnowszej pozycji Patryka Vegi na pewno zmieni zdanie.

czwartek, 8 października 2015

Gotuj ze Świątkowską!

Zanim sięgnę po najnowszą książkę "Moich wypieków" - chcę poznać wcześniejszą edycję. Po przejrzeniu mogę spokojnie ją polecić! Jaka jest ta wyjątkowa książka kulinarna?

Do pewnego momentu Dorota Świątkowska znana była przede wszystkim jako blogerka, nie można przy tym nie zgodzić się z tym, że jej kolejne wpisy cieszyły się dużą popularnością. Popularność ta nie powinna budzić jednak zaskoczenia, skoro o przygotowywanym przez nią blogu wiele osób wypowiada się jako o najsłodszym blogu w całym Internecie. Od niedawna możemy ją jednak poznać także w nowej roli, Świątkowska przelała bowiem swoje oryginalne pomysły na papier. W efekcie, dziś nie ogranicza się już do publikowania nowych przepisów i zachęcania do ich stosowania. Zamyka je również w książkach kucharskich tak, aby zawsze znajdowały się na wyciągnięcie ręki.

„Moje wypieki i desery na każdą okazję” to właśnie jedna z takich książek i już pierwszy kontakt z nią pozwala nam przypuszczać, że mamy do czynienia z pozycją wyjątkową. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście wielość różnorodnych przepisów kulinarnych, problemem nie jest więc zarówno znalezienie ciasta urodzinowego, jak i nieskomplikowanego wypieku, który uświetni kawę w towarzystwie przyjaciółek. Wszystkie przepisy przygotowane są z dużą starannością, a bardzo mocną stroną wydawnictwa wydają się być również zdjęcia ułatwiające proces pieczenia i zachęcające do eksperymentowania w kuchni.

piątek, 2 października 2015

Genialne szare komórki

Kryminały od zawsze stanowiły mój ulubiony rodzaj literatury. Chętnie sięgam po publikacje nowych autorów, ale lubię wracać również do największych klasyków kryminału. Tak jest właśnie z książkami słynnej Agathy Christie, która wzniosła się na wyżyny możliwości pisarskich, tworząc niesamowite intrygi i zaskakujące rozwiązania.

„Małe szare komórki. Poirot w cytatach” to dzieło naprawdę zaskakujące. Nie jest to klasyczna powieść, ale zbiór cytatów: uwag i ripost, które uporządkowano w grupy tematyczne. Dzięki temu każdy miłośników twórczości pani Christie może mieć pod ręką cytaty z jej najbardziej znanych dzieł. Dla mnie pomysł genialny!

Książka wzbogacona została ciekawą szatą graficzną, która doskonale dopełnia całości.

Ja nie żałuję zakupu tego niecodziennego wydawnictwa. Szczerze – jestem za tym, aby takie publikacje ukazywały się częściej. Książki Agathy Christie to prawdziwy klasyk i każdy, kto uważa się za miłośnika kryminału powinien mieć takie skromne dzieło.

Lubię wracać do tej książki w długie wieczory, które spędzam samotnie. Celne uwagi, komentarze zawsze potrafią poprawić mi humor. Dzieło dla miłośników kryminału wręcz obowiązkowe!

Karbala - Polacy znów walczą

Znajomość naszej własnej historii kończy się w większości wypadków na okresie drugiej wojny światowej. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że również w Iraku Polacy uczestniczyli w szeregu wojen i bitew. Jedną z nich jest obrona ratusza w Karbali.

Wiosną 2004 roku polskie oddziały stacjonujące w strefie stabilizacyjnej w środkowym Iraku zostały zaatakowane przez Armię Mahdiego. Polska armia oddała wszystkie miasta, które dotąd były przez nią kontrolowane. Nie ominęło to także Karbali – świętego miasta szyitów. Wyjątkiem stał się jedynie znajdujący w niej ratusz, którego Polacy pod dowództwem Grzegorza Kaliciaka bronili przez trzy dni i trzy noce.

Obrona ratusza w Karbali to największa bitwa jaką Polacy stoczyli od zakończenia drugiej wojny światowej. Książka to świetnie napisana relacja żołnierzy, którzy uczestniczyli w tamtych wydarzeniach.

Książka porwała mnie od pierwszych stron. Doskonale nakreślone postacie bohaterów, żywy, niezwykle realistyczny język – to wszystko sprawia, że czytając „Karbalę”, miałam poczucie, jakbym sama znalazła się w środku tych tragicznych wydarzeń. Na filmie jeszcze nie byłam, ale jeśli jest chociaż w połowie tak dobry jak książka, na pewno mnie nie rozczaruje.

środa, 16 września 2015

Kontynuacja trylogii Millenium

David Lagercrantz to obecnie bardzo popularny na rynku literackim autor książek o charakterze sensacyjnym i kryminalnym, który ma już na swoim koncie kilka udanych tytułów. Obecnie do ręki trafia kolejna jego książka Co nas nie zabije. Jest to kontynuacja udanego początku trylogii Millenium, która zaczęła się dobrze sprzedawać. Tym razem główny bohater zaczyna rozważać, czy nie powinien porzucić zawodu dziennikarza śledczego. Mikael Blomkvist czuje się wypalony i szuka czegoś innego.

Sprawdź też sekcję kryminał u naszego partnera Ksiazkowe-Bestsellery.pl

W tym samym czasie Lisbeth Salander bierze udział w dużym zorganizowanym ataku hakerów. Okazuje się, że drogi obu bohaterów krzyżują się, gdy dziennikarz otrzymuje od pewnego profesora informacje o działaniach tajnych służb amerykańskich. Szybko zaczyna gromadzić materiały do swojego nowego tekstu i oczekuje, że właśnie ten nowy tekst może się stać dla niego szansą na uratowanie kariery, która zaczęła się nieco chylić ku upadkowi. Kolejny świetny kryminał, który czyta się z przyjemnością od samego początku do końca ponieważ potrafi trzymać w napięciu.

Życie Christiana Greya z jego perspektywy


Książka Pięćdziesiąt Twarzy Greya stała się hitem ostatniego roku w związku z promocją nowego filmu opartego właśnie na tej książce. Literatura z gatunku erotycznej stała się bardzo popularna i książka uzyskała miliony sprzedanych egzemplarzy.
Tym razem ta sama autorka stara się nam przedstawić historię Christiana Greya, która zafascynowała miliony czytelników na świecie z jego perspektywy.

Sprawdź recenzje książek erotycznych na Ksiazkowe-Bestsellery.pl

Jako osoba, która żyje w swoim poukładanym świecie Grey tak naprawdę czuje, że ma kontrole nad wszystkim co się wokoło niego dzieje. To on decyduje o tym co robi i kiedy. Do chwili, gdy w jego biurze pojawia się Anastasia Steele Grey jest postacią, która nie pokazuje swoich emocji. Wszystko zmienia się wtedy gdy ją poznaje i nie może o niej zapomnieć. Również bohaterka zauważa, że pod maską kryje się zranione serce Greya i tak rozpoczyna się ich wspólna przygoda, pełna namiętności. Cała książka tym razem pisana z perspektywy głównego bohatera rzuca nowe światło na jego życie i mroczną historię związaną z jego problemami z dzieciństwa oraz pragnieniem ciągłej dominacji.

poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Paryż - moja miłość

Paulina Crepy-Wnuk przygotowuje dla nas książkę o charakterze obyczajowym, która dołącza do masy książek w takiej formie i trudno przypuszczać, by mogła na tym rynku zbudować sobie jakaś wyjątkową pozycję. Mój Paryż, moja miłość to książka, która przedstawia historię młodej Polki, która opuszcza ojczyznę i przeprowadza się do Paryża wiążąc swoje życie właśnie z tym miastem. Tam przez kilkanaście lat pobytu całkowicie się zmienia i przestaje być dziewczyną a staje się dorosłą kobietą. I to właśnie w książce dostajemy ciekawą opowieść o tym jak zmieniło się jej życie i jak udało się jej dorosnąć w Paryżu. To na pewno najciekawsze wątki całej tej książki ale ogólnie historia jest ciekawa i jest w stanie wzbudzić zainteresowanie. Masa książek obyczajowych o podobnej formie jest jednak takim czynnikiem, który prawdopodobnie sprawi, że tej książce raczej będzie się trudno przebić, dlatego nie powinniśmy oczekiwać, że stanie się ona jakimś wielkim hitem literackim. Raczej powinna się utrzymać w gronie średnich książek, które bardzo często gubią się w gąszczu różnych innych literackich propozycji. Dlatego Paulina Crepy-Wnuk może tak naprawdę przez wielu czytelników nie być w ogóle zauważoną na naszym rynku.

Pałac Kultury i Nauki - co o nim wiemy

Beata Chomątowska postarała się o przygotowanie dla nas naprawdę wyjątkowej książki, która sprawia, że możemy się dowiedzieć nieco więcej o rzucającej cień na Warszawę budowli jaką jest Pałac Kultury i Nauki. W pewnej mierze jest to oczywiście symbol całej Warszawy i wiele osób właśnie po tym  elemencie poznaje naszą stolicę. Ale warto się zastanowić czy jest to symbol właściwy czy raczej architektoniczna pomyłka, którą sprawili nam Sowieci? Beata Chomątowska patrzy na pałac nieco inaczej i opowiada nam w książce Pałac. Biografia Intymna bardzo wiele ciekawych historii, które są między innymi związane z legendami jakie wiążą się z pałacem czy też kwestią osób, które połączyły na stałe swoje życie z Pałacem. Chodzi między innymi o architektów, którzy zajmowali się przygotowaniem projektu tego budynku czy też o licznych osobach, które popełniły samobójstwo rzucając się z 30 piętra. Bez wątpienia jest to taka książka, której czytanie da nam wiele przyjemności, jeśli interesują nas historie opowiedziane na faktach i przedstawione w ciekawy, nieco tajemniczy sposób. A tak właśnie została skonstruowana książka przygotowana przez Beatę Chomątowską, która dodatkowo postarała się wszystko opisać barwnym językiem.

Frida - artystka doskonała

Frida to artystka, która ma na swoim koncie naprawdę bogatą i ciekawą twórczość, ale niestety jej życie jest również naznaczone wieloma różnymi wydarzeniami, które mają raczej przykry charakter. Między innymi właśnie dlatego trzeba się spodziewać, że jej biografia będzie naprawdę bardzo ciekawa. Barbara Mujica postarała się o skondensowanie wszystkich interesujących informacji, które mogą się odnosić właśnie do tej artystki. Przedstawia jej życie takim jakim było i dlatego właśnie jest to element naprawdę wyjątkowy.

Więcej recenzji książek biograficznych znajdziesz na Ksiazkowe-Bestsellery.pl

Warto pamiętać, że Frida to również osoba, która skutecznie potrafiła wychodzić z wielu różnorakich problemów i to prawdopodobnie także było jej wielkim sukcesem. W książce opowiada o sobie i mówi również o tym jak wiele kosztowało ją wychodzenie z problemów i dążenie do tego, by zmieniać swoje życie na lepsze. Ta książka na pewno będzie bardzo dobrym tytułem dla tych wszystkich osób, które cenią sobie literaturę w charakterze biograficznym. Znajduje się tam naprawdę wiele ciekawych informacji a książka mimo, że na faktach czyta się jak barwna opowieść i to w pewnej mierze potrafiło wyróżnić tą książkę spośród innych, ponieważ przeczytamy tam fakty ale opowiedziane w sposób naprawdę wyjątkowy.

poniedziałek, 27 lipca 2015

Odlotowa czternastka

Rynek powieści sensacyjnych i kryminalnych jest obecnie przepełniony różnorakimi tytułami, ale niestety trudni pośród nich znaleźć coś naprawdę wartościowego i to okazuje się dość kłopotliwe. Przede wszystkim brakuje autorów, którzy są w stanie na wysokim poziomie pisać. Do tych nielicznych na pewno zalicza się Janet Evanovich, która postarała się o przygotowanie wielu świetnych kryminałów i ogólnie w świecie literatury jest dobrze znana i oceniona bardzo dobrze przez miłośników takich książek.

Obecnie dostajemy w naszym kraju do rąk już kolejną jej książkę Odlotowa czternastka. Jest to naprawdę interesujący tytuł, który można czytać z wielką przyjemnością. Autorka postarała się bowiem o sensacyjną fabułę, która od samego początku do końca trzyma w niepewności i to jest jej wielką zaletą. Książkę czyta się naprawdę z dużym zainteresowaniem i prawdopodobnie nawet najbardziej wymagający czytelnicy i miłośnicy kryminałów będą z tej książki zadowoleni. Dlatego spokojnie można się spodziewać, że tytuł przygotowany przez Janet Evanovich w najbliższych latach będzie doskonale się sprzedawała na naszym rynku.

czwartek, 23 lipca 2015

Firmowe historie ciekawe

Sergiusz Prokurat podejmuje bardzo ciekawy temat, który odnosi się do powstawania największych światowych marek, które są doskonale znane wszystkim ludziom. Jego książka zajmuje się firmami, które powstały wiele lat temu i stały się takimi przedsiębiorstwami, które skutecznie podbiły globalny rynek. Niezwykłe początki znanych firm to rzeczywiście doskonała książka, która oparta jest na faktach i pokazuje historię tych marek, które wszystkie spotykamy na sklepowych półkach. To właśnie czyni tą książkę wyjątkową i może sprawić, że również my zaczniemy czerpać inspirację do prowadzenia biznesu. Autor postarał się bowiem o przygotowanie takiej książki, która pozwala nam zobaczyć, że nawet z prostego pomysłu i małej firmy może powstać coś wyjątkowego. Dla osób, które lubią czytać historię prawdziwe, które mówią o czymś co wszyscy doskonale znamy na pewno ta książka będzie doskonałą i będzie się podobała. Zachęcamy wszystkich do tego, by wybrać tą książkę i dowiedzieć się jak największe marki budowały swoją pozycję i co zrobiły, by stać się tak bardzo popularnymi na całym świecie. W sumie opisanych jest tam ponad 20 różnych firm, które w dużej mierze swoje początki miały naprawdę niezwykłe jak mówi sam tytuł tej właśnie książki.

wtorek, 14 lipca 2015

Bieg po życie

Wielokrotnie los pokazuje nam, że wszystko jest przewrotne i może się niesamowicie zmieniać. Doskonałym tego przykładem będzie Lopez Lomong, który urodził się w ogarniętym wojną Sudanie i wydawało się, że jego perspektywy na normalne życie są praktycznie żadne.

W wieku 6 lat trafił do obozu szkoleniowego dla wojska, był odseparowany od rodziny. Udało mu się uciec i tak jego drogi doprowadziły go do Ameryki, do której dostał się jako legalny emigrant pisząc list o swojej życiowej historii. To już wydaje się wspaniałe ponieważ z wojny wyrwał się do normalnego świata, ale to finał tej historii jest jeszcze wspanialszy. Lomong został bowiem olimpijczykiem i sportowcem, który staje na największych światowych arenach w biegach średnio i długodystansowych. Swoją historię opowiada w książce Bieg po życie. Z Piekła Sudanu na olimpijskie areny.

 To na pewno doskonała książka dla tych osób, którym nieco brakuje motywacji i potrzebują dla siebie trochę więcej siły wewnętrznej. Ta książka może im pokazać, że naprawdę warto marzyć i te marzenia mogą się spełnić zmieniając nasze życie.

sobota, 27 czerwca 2015

Lato na Majorce

Lato na Majorce to książka przygotowana przez Emmę Straub, która jest kolejną pozycją do listy książek obyczajowych, która tak naprawdę będzie miała bardzo trudną drogę, jeśli będzie chciała się przebić. Trudno przypuszczać, że książka będzie przez szerokie grono kupujących zauważona w księgarniach. Niestety sytuacja wygląda tak, że powieści jest tam masa i trzeba się czymś wyróżnić, jeśli chce się trafić w gust klientów.

 Emma Straub przygotowała przyzwoitą książkę, którą gdy już weźmie się do ręki to przeczyta się z przyjemnością, ale nie można powiedzieć, że jest to jakiś wybitny tytuł, który ma szczególną wartość i będzie chwalony na całym świecie. Dlatego raczej czytelnicy tej książki będą przypadkowymi osobami, niż rzeczywiście będą to czytelnicy świadomi, którzy udali się do księgarni konkretnie po tą książkę. Opowieść rodziny Postów, którzy spędzają wakacje na Majorce to prosta opowieść, w której tak naprawdę trudno coś wyróżnić w sposób szczególny... Bestseller literacki to nie będzie.

piątek, 19 czerwca 2015

Kochanek z Malty

Lista książek obyczajowych, które obecnie możemy wziąć do ręki jest już tak naprawdę ogromna. Przede wszystkim wydaje się, że autorom właśnie takie książki najłatwiej jest przygotowywać i dlatego też najwięcej się ich pojawia. Jednocześnie warto pamiętać, że niestety nie są to książki, które przekazują jakieś większe wartości i dlatego również musimy wiedzieć, że tylko nieliczni autorzy mogą się z tymi książkami przebić. Melissa Moretti przygotowała dla nas książkę Kochanek z Malty - włoski romans. Na pewno lekki przekaz tej książki i bardzo prosta forma sprawia, że wiele osób po nią sięga.

Paul przybywa z Malty do Rzymu i zaczyna tam pracę jako szofer w starym pałacu arystokratycznej rodziny Agostinich. Mężczyzna kryje jednak mroczną tajemnicę... Na swojej drodze poznaje też skromną pokojówkę Anną i  bogate, piękne córki pani domu. Kogo wybierze? Jaki sekret skrywa?

środa, 10 czerwca 2015

Zabierz ją na WAKACJE

Nina Majewska-Brown stara się przygotować doskonałe książki o charakterze obyczajowym. Obecnie jak się okazuje mamy bardzo wiele różnych autorów książek, jednak tak naprawdę mało jest takich osób, które są w stanie zainteresować książką ogólne grono czytelników. W tym momencie książka Wakacje jest kolejnym takim tytułem, który doskonale wpisuje się książki obyczajowe, które doskonale się czyta i dają one czytelnikom bardzo wiele przyjemności. Jeśli szukacie jakieś interesującej książki na wolne wieczory to prawdopodobnie właśnie Wakacje to ciekawa książka. Nie jest to typowy romans i dzięki temu taka książka będzie w stanie wzbudzić Wasze większe zainteresowanie nawet jeśli nie lubicie wątków romansowych. Szukając dla siebie dobrej książki na pewno możecie bez obaw decydować się właśnie na tą pozycję. Każdy czytelnik, który sięgnie po książkę Niny Majewskiej - Brown dostanie do ręki książkę, której czytanie powinno mu sprawić wiele przyjemności.

W tym momencie jednak poszukiwanie dobrej książki obyczajowej to jakby szukanie igły w stogu siana ponieważ w księgarniach znajdziemy masę różnorakich książek i znalezienie tam czegoś na dobrym poziomie może się okazać bardzo trudne i dlatego warto sięgnąć po sprawdzony tytuł od Niny Majewskiej-Brown.

wtorek, 19 maja 2015

Cyjanek czy placebo – tarot wróżbity Macieja

Wróżbita Maciej, czyli Maciej Skrzatek, to najpopularniejszy polski astrolog, a właściwie specjalista od tarota. Korzystając z Wielkich Arkanów, czyli ze specjalnych kart, układa na żywo przed oczami telewidzów tarota, przepowiednie pozwalające wielu ludziom na poradzenie sobie w życiu. Na kartach książki przedstawia na siebie, swoje życie i swój zawód, wybraną drogę.
    A droga wróżbity Macieja jest na pewno nietypowa. Kto bowiem z nas w młodym wieku decyduje się na zostanie specjalistą od wróżenia? Z książki dowiadujemy się, że sama praktyka układania kart wcale nie jest jakoś specjalnie skomplikowana. Wystarczy tylko kilka podstawowych trików, dzięki którym nadaje się wagi zupełnie arbitralnym i nic nie znaczącym czynnościom, niczym w czasie obrzędów religijnych, i już dostajemy prawdę objawioną z gwiazd. Problem zaczyna się dopiero wtedy, kiedy trzeba stanąć twarzą w twarz z osobą często w kiepskim stanie i na progu trudnych życiowych wyborów. Często rola wróżbity przekształca się właściwie w rolę psychoterapeuty.
    Nieraz na kartach książki rolę się odwracają i wróżbita Maciej opowiada o swoim życiu w kontekście wróżb starając się udowodnić, że wszystko to, co się kiedykolwiek wydarzyło w jego życiu, można zinterpretować przez pryzmat gwiazd.

czwartek, 14 maja 2015

Kłamca walczy ze swoim alter ego

Kłamca jest serią powieści, komiksów, a nawet gier karcianych, które już całkiem solidnie wpisały się w naszą popkulturę. Najogólniej rzecz biorąc, by wtajemniczyć nieco osoby niemające do tej pory przyjemności spotkania z Kłamcą, mamy tutaj do czynienia z nordyckim bogiem Lokim, bogiem kłamstwa i wszelkiego rodzaju podstępów, nie tylko tych nadających się do wrzucenia na youtube lub do przerobienia na vine’a. Nasz Loki kroczy pośród nas i bardzo podoba mu się we współczesnej popkulturze.

Więcej fantastyki znajdziesz na www.ksiazkowe-bestsellery.pl

    Tym razem ma jednak dość spory problem, bo po świecie zaczyna kroczyć ktoś bardzo groźny. Jak się okazuje, jest to bóg popkultury i co gorsze, wszystko wskazuje na to, że kiedyś przez przypadek, nieuwagę czy nie wiadomo co jeszcze, stworzył go sam Loki. Teraz ów bóg jest problemem, bo jego moce są coraz większe i dziwniejsze. Jest w stanie wpływać chociażby na świadomość społeczną, manipulować narracją, a z czasem uczy się ją pisać po swojemu.
    Nie da się ukryć, że autor lubi przede wszystkim zabawę formułą współczesnej powieści fantasy. Bardzo często po prostu wykracza z niej na zupełnie nowe pola, dzięki czemu dostajemy pełno odwołań do innych gatunków literackich, a zazwyczaj po prostu jesteśmy bombardowani bezpośrednimi odwołaniami do popkultury.

środa, 6 maja 2015

Trochę zapomniana wielka postać mody


Dzisiaj wiele osób może nawet nie do końca pamiętać, kim jest Ewa Minge. Przypomnijmy zatem, że jest to polska projektantka mody, która jako pierwsza z naszego kraju osiągnęła wielki, międzynarodowy sukces, a jej kolekcje były prezentowane na najważniejszych wybiegach na całym świecie, w tym w Paryżu, Mediolanie i w Nowym Jorku. Jej popularność była jednak dość dziwnym tworem. Pojawiła się nagle, co jednak nie jest jeszcze czymś nadzwyczajnym, ale w czasie swojego największego rozkwitu zupełnie zgasła. Projektantka założyła własne studio mody i zapadła się pod ziemię. Praktycznie z dnia na dzień. Trudno jest to wytłumaczyć w jakiś sensowny sposób, ponieważ nigdy nie przestała działać w branży, nie stała się przedmiotem czy podmiotem wielkiego skandalu, a wręcz rozwijała się wchodząc na nowe pola, między innymi wzornictwa przemysłowego czy projektowania akcesoriów.
    Do naszych rąk trafia biografia, która skupia się jednak nie tyle na projektantce, co na kobiecie, która była na szczycie, była na świeczniku, szastała pieniędzmi, nie miała pieniędzy, kochała, była kochana i traciła. Jest to opowieść o osobie, która swoje w życiu przeżyła i wbrew temu, co może się wydawać po lekturze wielu artykułów w kolorowej prasie, nie przestała być kobietą.

niedziela, 26 kwietnia 2015

Sposób na udane małżeństwo


W kręgach literackich mówi się, że nikt nie potrafi pisać o miłości tak, jak Taylor Jenkiens Reid. Jest to oczywiście zupełnie subiektywny pogląd, ale nie można odmówić mu podstaw. Po raz kolejny bowiem w nasze ręce trafia historia, która tak naprawdę rozgrywa się głównie na poziomie uczuć.
    Poznajemy małżeństwo. Nie młode, ale jeszcze nie z jakimś znowu wielkim stażem. Poznali się jedenaście lat temu i zakochali się w sobie bez pamięci. Wszystko układało się idealnie przez dwa lata, aż do wielkiej kłótni. Ludzie się kłócą. Bywa. Trzy lata później byli już małżeństwem. W końcu chyba nie ma dwojga zakochanych w sobie ludzi, którzy czasami się nie kłócą.
    Sęk w tym, że obecnie kłótnia to w zasadzie jedyny rodzaj interakcji pomiędzy małżonkami. Powoli zamieniają nawzajem swoje życie w piekło. Mogą się albo rozstać, albo spróbować czegoś niekonwencjonalnego.
    Pomysł wydaje się z pozoru niedorzeczny. Przestali się nawzajem doceniać, więc postanowili zrobić sobie przerwę. Taką na poważnie. W ciągu najbliższego roku nie mają prawa się między sobą kontaktować, w żaden sposób, i przez ten czas będą żyli jako osoby zupełnie wolne, tak jakby nigdy się nie spotkali. Wolno im wszystko, a po roku wrócą do siebie i zdecydują co dalej.

wtorek, 14 kwietnia 2015

Życie wśród Świadków Jehowy


Świadkowie Jehowy mają w naszym kraju raczej złą opinię. Przekonał się o tym autor książki, Robert Rient, który urodził się w rodzinie należącej do tej wiary. Jego młode życie nie było łatwe, ponieważ czuł wykluczenie z grupy rówieśniczej i ogólnie z całego społeczeństwa. Wiedział, że jest inny, zachowywał się inaczej i był inaczej traktowany. Było to pierwsze wykluczenie, które opisuje w swojej książce.
    Drugie wykluczenie było być może nawet bardziej nieprzyjemne, ponieważ było dwutorowe. Po pierwsze, wykluczony został z własnej wspólnoty, a po drugie, sam czuł się jak trędowaty we własnych oczach. Związane to było z faktem, że naturalne koleje życia, miłość, przyjaźń i umiłowanie od literatury, zaczynały go coraz bardziej odciągać od zboru. Świadkowie Jehowy posiadają wiele klasycznych cech sekty, czego przejawem jest między innymi to, że wszystkich poza nią widzą  może nie jako ludzi gorszych, ale po prostu błądzących. Kiedy jednak ktoś, kto zna drogę, zbacza z niej dobrowolnie, staje się osobą zwyczajnie złą. I takim kimś stał się właśnie Łukasz, główny bohater książki Roberta Riena pokazujący prawdziwe przeżycia na swoim fikcyjnym przykładzie, przy okazji pokazując prawdy wiary Świadków Jehowy.

piątek, 10 kwietnia 2015

Doradzi i ugotuje

Doradca smaku jest bardzo popularnym programem telewizyjnym, w których Michael Moran stara się nas uczyć nowych doskonałych sposobów przygotowywania różnych potraw udowadniając, że każdy z nas może gotować niczym profesjonalny i najlepszy kucharz. Najważniejsze jest jednak to, że dokładnie osiemdziesiąt potraw, które proponuje nam kucharz-celebryta, to poszukiwania nowych smaków. Z jedzeniem jest bowiem niestety trochę tak, jak z piosenkami i najbardziej smakuje nam to, co już wiele razy jedliśmy. Nie jest to jednak ani dobre, ani ciekawe, ani często nawet dla nas zdrowe. Dieta powinna być urozmaicana, wie o tym każdy, choć rzadko do tego się stosujemy. Tutaj mamy nowości, ale nie musimy się specjalnie bać o to, czy się nam udadzą, ponieważ wybierane były w oparciu o łatwość przygotowania oraz także o to, czy po drodze nie czekają na nas jakieś poważniejsze pułapki. Każda z potraw została sfotografowana na każdym ważnym etapie jej przygotowania, dzięki czemu zawsze mamy bardzo dobry punkt odniesienia do dalszego kucharzenia.

sobota, 28 marca 2015

Z wielkiego miasta na głęboką prowincję


Ronnie Miller jest typową dziewczyną z wielkiego miasta, konkretnie z Nowego Jorku. Ma zaledwie siedemnaście lat. Przed trzema laty jej rodzina została rozbita, kiedy ojciec odrzucił życie wielkomiejskie, nie chciał kontynuować kariery i przeniósł się do małego miasteczka na głębokiej prowincji. Jest tam prostym pianistą i działa w komitecie budowy miejscowego kościoła. Ronnie wini go za rozpad całej rodziny i nie chce mieć z nim nic wspólnego. Nie utrzymują żadnych kontaktów, nawet nie rozmawiają ze sobą. Aż do czasu. Przychodzi lato i matka wysyła Ronnie razem z jej młodszym bratem na wakacje do ojca. Zapowiada się, że będzie to czas wyrwany z jej życiorysu. Co można robić w takim prowincjonalnym miejscu? Nie ma tam przyjaciół, nie ma nocnego życia, nie ma modnych sklepów. Najgorsze jeszcze przed nią? Zobaczymy. Małe miasteczka też mają swój urok, chociaż trzeba go odkrywać, ponieważ nie jest on aż tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Podkreślmy, że bynajmniej nie jest to książka tylko dla młodzieży.

piątek, 13 marca 2015

Żelazne mięśnie


Zdrowy tryb życia jest jak najbardziej na wyciągnięcie ręki każdego z nas, trzeba tylko trochę się wysilić. Najczęściej trzeba tylko trochę, wcale nie jakoś bardzo mocno, zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia i znaleźć dodatkowo trochę czasu na ćwiczenia fizyczne. Najczęstszym problemem jest to, że tak naprawdę nie wiemy, jak się za to zabrać. Tutaj z pomocą przychodzi nam Ola Żelazo.
    Sensem książki nie jest narzucenie nam określonego rygoru treningowego czy zmuszenie nas do wysiłku w określonych ramach czasowych. Dostajemy tutaj raczej pomysły na ćwiczenia, które zostały wzięte z bardzo różnych obszarów fitness. Spośród 200 możliwości można wybrać coś dla siebie tak, by uzyskać zakładany efekt. Do tego dochodzi jeszcze 60 przepisów kulinarnych, które też nie mają za zadanie zmienić naszej diety, ale zastąpić pojedyncze jej części w sposób nastawiony na poprawę naszego sposobu odżywiania. Skala zmian zależeć będzie tylko od nas i sami zdecydujemy, czy chcemy wielkiej rewolucji czy tylko niewielkich korekt.

czwartek, 12 marca 2015

Reedycja ważnej książki


„Wszyscy na Zanzibarze” to pozycja science-fiction powstała w czasach wielkiego moralnego niepokoju pisarzy zachodnich, która nastąpiła wraz z wejściem w dorosłe życie tak zwanego pokolenia Boomers. Były to czasy, kiedy człowiekowi wydawało się, że kontroluje całą planetę, wzrost tempa zużywania surowców naturalnych był miarą tempa nawet nie wzrostu, ale ogólnie rozwoju gospodarczego. Pisarze zauważyli, że szalejący konsumeryzm i brak jakiegokolwiek poszanowania dla przyrody może się źle skończyć dla całej ludzkości. Właśnie taką histeryczną wersję przyszłości przedstawia nam John Brunner w swojej książce. Sęk w tym, że Brunner straszył przeludnionym światem liczącym sobie 7 miliardów ludzi. Na dzień pisania recenzji jest nas niewiele ponad 7 miliardów i jakoś się świat nie zawalił. Książkę warto potraktować jako ciekawy punkt wyjścia dla rozmowy o przyszłości i naszego miejsca we wszechświecie, ale z dzisiejszej perspektywy możemy być już trochę spokojniejsi, niż autor w swej książce.

środa, 11 lutego 2015

W szponach nałogu

Debiut literacki Małgorzaty Halber to książka mocna i bezkompromisowa. Łatwo jest czytać ją jako zakamuflowaną autobiografię dziennikarki zastanawiając się nad tym, ile w niej prawdy, a ile fikcji, kto występuje pod pseudonimem i czyje spotkanie jest właśnie opisywane, trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z powieścią, która nie zasługuje na to, aby traktować ją w tak małostkowy sposób. To przecież przede wszystkim historia nałogu, jego akceptacji i niezgody na to, co za sobą niesie i właśnie na tym polega jej największa wartość.
Główną bohaterką powieści „Najgorszy człowiek na świecie” jest Krystyna – znakomita dziennikarka, królowa imprez i pani życia. Jej własne życie może być powodem do zazdrości, Kryśka już teraz ma bowiem wszystko, a wiele wskazuje na to, że będzie miała jeszcze więcej. Sama bohaterka wcale nie jest jednak przekonana o tym, że ma powody do tak dużego zadowolenia, wie bowiem, jak niebezpieczna jest gra, do której przystąpiła. Cały czas występuje pod maską, a jej utrzymanie jest możliwe tylko dzięki alkoholowi oraz narkotykom. W pewnym momencie nadchodzi czas, aby postawić granice nałogowi i to właśnie droga do ozdrowienia jest motywem przewodnim tej powieści.

środa, 4 lutego 2015

Opowieść o nauczycielu i sensie wiary w człowieka

Film „Carte Blanche” to swego rodzaju fenomen nasze kinematografii. Jest pełen ciepła i optymistyczny. Nie potrzebuje ukrytych znaczeń i zakamuflowanych przesłań, bo opowiada uniwersalną historię i opowiada ją w sposób naprawdę wciągających. Dodatkowo, mamy do czynienia z filmem opartym na faktach, co nie może nie podnosić naszej wiary w ludzi, którzy, jeśli tylko chcą, potrafią zachowywać się naprawdę profesjonalnie. Teraz do naszych rąk oddawana jest książka pod tym samym tytułem. Jest miłą niespodzianką dla osób, które już widziały film, chciałyby na nowo jednak przeżyć historię Kacpra i jego uczniów. Może być jednak przeczytana także przez tych, którzy filmu nie widzieli, pełna ciepła i wzruszeń historia zasługuje bowiem na to, aby ją poznać.
Kacper to stary kawaler, który mieszka z matką i uczy historii w pobliskim liceum. Lubiany przez uczniów nie może utrzymywać, że jego życie osobiste jest szczególnie udane, nie narzeka jednak. I nagle wszystko się zmienia. Wypadek samochodowy przyspiesza proces utraty wzroku, postępująca depresja Kacpra idzie jednak w parze z odrodzeniem. W jego życiu pojawia się nie tylko kobieta, ale i mocne postanowienie, że poprowadzi swoich uczniów do matury. Za wszelką cenę.

niedziela, 1 lutego 2015

W krainie miłości

Książka pt.: „Małżeńska fuzja” autorstwa Jennifer Probst została wydana w 2014 roku. Opowiada ona historię pięknej i chłodnej, spełnionej zawodowo Julietty Conte. Jest to kobieta sukcesu, prezes doskonale funkcjonującej firmy La Dolce Familglia. Jej całe życie to praca i na niej skupia całą swoją energię. Romantyczne randki zakończone uniesieniami w sypialni uznaje za przereklamowane i nudne.
Julietta Conte poznaje w końcu Sawyera Wellsa - bardzo bogatego, przedsiębiorczego mężczyznę po przejściach. Jest smakoszem kobiet i chętnie z nimi romansuje. O miłości jednak nie myśli i nie wierzy we wzniosłe uczucia. Prowadzi własne przedsiębiorstwo, które ma połączyć się z firmą La Dolce Familglia. Korzystną fuzję na polu biznesowym dopełnia wymuszone małżeństwo z rozsądku pomiędzy Juleittą a Sawyerem. Przyjaciele i rodzina wciąż komplikują im życie, mówiąc o miłości i dzieciach. Czy jednak w takim związku w ogóle jest miejsce na takie wzniosłe uczucia? Seks to stanowczo zbyt mało, aby zbudować trwałą relację.

czwartek, 22 stycznia 2015

Europejska zima bez prądu


Czy poradzimy sobie, jeśli w całej Europie nagle zabraknie prądu? Czy na ulicach największych miast nie zapanuje wtedy chaos, któremu nikt nie będzie się w stanie przeciwstawić? Czy taki ponury scenariusz jest niemożliwy. Austriacki pisarz Marc Elsberg w swoim kryminale naukowym Blackout przekonuje nas, że wcale nie mamy do czynienia z historią, która nigdy nie może się zdarzyć zwłaszcza, że stajemy się coraz bardziej uzależnienie od elektroniki.
Powieść zaczyna się w tym samym momencie, w którym w Europie wyłączają prąd. Informatyk Piero podejrzewa, że może chodzić o informatyczny zamach terrorystyczny, a przecież ma prawo wysuwać takie wnioski, sam bowiem jeszcze jakiś czas temu był hakerem. Niestety, próba ostrzeżenia rządu przed taką ewentualnością nie jest najszczęśliwszą z decyzji, na jakie Piero mógł się zdecydować, teraz bowiem sam staje się podejrzanym. A jednak sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna, zaczyna brakować żywności, a kolejne zimowe dni bez prądu grożą niewyobrażalnymi konsekwencjami. Piero postanawia szukać prawdy mogąc liczyć na wsparcie ze strony dziennikarki. Im bliżej jednak są odkrycia, kto stoi za atakiem, tym bardziej przerażająca wydaje się prawda i tym mniej bezpieczni są oni sami.

czwartek, 15 stycznia 2015

Kryminał w białostockich realiach


Katarzyna Bonda, która ma spore szanse na przejęcie po nieżyjącej już Joannie Chmielewskiej zaszczytnego tytułu „Królowej polskiego kryminału” po raz kolejny napisała książkę, którą dobrze się czyta i przy której można zapomnieć o przemijającym czasie. Taka właśnie jest „Florystka” zasługująca na zainteresowanie nie tylko ze strony miłośników kryminałów, które są osadzone w polskich realiach.
Głównym bohaterem książki jest Hubert Meyer. Jeszcze nie tak dawno pracował jako profiler w policji, popełniony przez niego błąd sprawił jednak, że zrezygnował z służby. Wiele wskazuje jednak na to, że w najbliższym czasie nie będzie mu dane odpocząć od śledztwa, przyjaciel prosi go bowiem o pomoc, a Hubert nie może odmówić. Trudno się temu dziwić, skoro problem jest poważny i dotyczy zaginięcia dziewięcioletniej Zosi. Miasto jeszcze huczy o niewyjaśnionej sprawie zabójstwa jedenastoletniego chłopca, nowe zaginięcie wywołuje więc lawinę spekulacji. Kluczem do rozwiązania zagadki wydaje się być postać znanej florystki, matki zamordowanego chłopca, a Hubert i towarzysząca mu Lena muszą liczyć się z wieloma przeszkodami, w tym i z tymi, które czyni im sama białostocka policja. Determinacja profilera ma jednak szansę przynieść oczekiwane rezultaty.

piątek, 9 stycznia 2015

Opowieść o mnichu jakich mało


Leon Knabit to jeden z tych duchownych, którzy każdym swoim działaniem przywraca wiarę nie tylko w samego chrześcijańskiego Boga, ale również w kościół rozumiany jako instytucję. Gdy bowiem wielu duchownych koncentruje się przede wszystkim na wpływaniu na życie polityczne w Polsce, robiąc to zarówno w bardziej, jak i w o wiele mniej subtelny sposób, ojciec Leon przypomina, że zmienianie świata zawsze powinno być poprzedzane pracą nad sobą. Ten wyjątkowy członek zakonu benedyktynów znany jest między innymi jako bliski przyjaciel polskiego papieża Jana Pawła II, być może jednak w jego historii ważniejsze jest to, że od zawsze jest przyjacielem młodzieży, który pracuje z nią nie tylko z cierpliwością, jakiej wielu mogłoby mu pozazdrościć, ale i z miłością?

Więcej recenzji biografii przeczytasz na Ksiazkowe Bestsellery

A jaki jest prywatnie? Co popycha go do przodu? Czy miewa chwile zwątpienia? Czy wspomina trudną wojenną młodość? Czy miał kiedyś problemy z wybaczaniem innym? „Zakochany mnich. Biografia o. Leona Knabita” to książka, która daje nam odpowiedź nie tylko na te, ale również na wiele innych pytań. Prowadzi nas przez życie zakonnika, pozwala nam na spędzenie dnia w jego towarzystwie i niejako „przez przypadek” zaraża nas tak typowym dla niego optymizmem.